Fizjoterapia zachowawcza w urazach kompleksu barkowego – warsztaty

W ubiegły weekend w Okunince odbyła się konferencja naukowo – szkoleniowa: Fizjoterapia w schorzeniach i urazach narządu ruchu. Nasi fizjoterapeuci przeprowadzili warsztaty pt. Fizjoterapia zachowawcza w urazach kompleksu barkowego.

Bóle barku najczęściej są konsekwencją schorzeń nerwowo-mięśniowych, zmian chorobowych w obrębie kręgosłupa szyjnego oraz struktur samego barku, a także stanów zapalnych stawów i mikrourazów tkanek barku. – Każdego dnia wykonujemy około 3-4 tysięcy ruchów, co w połączeniu ze specyficzną budową anatomiczną stawu ramiennego sprawia, że jest on szczególnie narażany na urazy o charakterze przeciążeniowym – mówi Marcin Trębowicz, fizjoterapeuta, kierownik Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii „Werandki”.

Bóle barku stanowią więc bardzo powszechny problem. Część dolegliwości wymaga leczenia operacyjnego, ale nie wszystkie. Fizjoterapia zachowawcza, może być równie skuteczną metodą leczenia. Więcej na temat fizjoterapii zachowawczej w urazach kompleksu barkowego można przeczytać tutaj.