Aktualności

23 kwietnia 2021
rehabilitacja po covid

TVP3 w Werandkach. Rozmowa z naszymi ekspertami o rehabilitacji po COVID-19

Tematem spotkania ze specjalistami Uzdrowiska Nałęczów były powikłania po COVID-19 i rehabilitacja postcovidowa, której celem jest przywrócenie zdrowia pacjentów po przebyciu zakażenia SARS-CoV-2.
27 lutego 2021
rehabilitacja po covid w naleczowie

Jak wygląda rehabilitacja po COVID-19 w Uzdrowisku Nałęczów?

Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego, w którym Marcin Trębowicz, kierownik CDiF "Werandki, wyjaśnia, z jakimi problemami zdrowotnymi borykają się pacjenci, którzy przeszli chorobę i jak wygląda ich rehabilitacja w Uzdrowisku Nałęczów.
1 października 2020

Układ oddechowy: po prostu oddychaj

Oddychamy automatycznie od momentu urodzenia, ale to nie znaczy, że możemy ten proces zignorować. Większość ludzi oddycha źle: zbyt płytko i za szybko.

23 lipca 2020

Serce wysyła sygnał ostrzegawczy – poznaj chorobę

Występowanie zadyszki, pogorszenie tolerancji wysiłku, sapanie mogą być objawami astmy lub innych chorób płuc i układu oddechowego. Uczucie duszności, zatykania, ciężaru czy ściskania w klatce piersiowej to także sygnały ostrzegawcze wysyłane przez serce.
7 lipca 2020

Zmiany zwyrodnieniowe: przeciążone biodro

Zmiany zwyrodnieniowe stawu biodrowego to choroba narządu ruchu u osób po 60. roku życia. Ale na problemy z biodrami uskarżają się coraz młodsi pacjenci.
5 czerwca 2020

Wizyta podsekretarz stanu MRPiPS w Uzdrowisku Nałęczów

Goście wraz z Zarządem Uzdrowiska rozmawiali o sytuacji polskich uzdrowisk, związanej ze stanem epidemicznym, wznowieniu działalności uzdrowiskowej 15-go czerwca oraz wsparciu z Tarczy Antykryzysowej. Zwiedzili także Uzdrowisko i obejrzeli prezentację rehabilitacji w "Werandkach".
26 maja 2020

Nowe zabiegi w Werandkach

Zapraszamy do skorzystania z nowych zabiegów, które pojawiły się w ofercie naszego Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii "Werandki". Zalecane w terapii wielu schorzeń, leczą nieinwazyjnie, szybko i skutecznie.
13 maja 2020

Rehabilitacja w Werandkach z noclegiem w Termach Pałacowych – do 36% taniej!

Cieszące się dużym zainteresowaniem tygodniowe pakiety pobytowe „Zdrowy Kręgosłup” oraz „Pakiet ortopedyczny” dostępne są teraz w atrakcyjnej cenie. Oferta promocyjna obowiązuje do końca czerwca 2020 r.
8 maja 2020

Wznawiamy działalność rehabilitacyjną

Wznowiliśmy w dozwolonym zakresie działalność rehabilitacyjną, zarówno w ramach NFZ, jak i usług komercyjnych. Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych specjalistycznych usług medycznych i rehabilitacyjnych.
3 kwietnia 2020

Zdrowie kontra praca. Fizjoterapeuta na ratunek

Aż 70 proc. pracowników, którzy zgłaszają problemy zdrowotne związane z wykonywaną pracą, cierpi na dolegliwości mięśniowo-szkieletowe. Jeśli jesteś w tej grupie, lepiej poszukaj dobrego fizjoterapeuty, który pomoże ci uniknąć bolesnych zespołów przeciążeniowych.
12 lutego 2020

Fizjoterapeuci Werandek uczestniczą w zabiegach operacyjnych

Dzięki współpracy z NZOZ „Arthos” nasi fizjoterapeuci uczestniczyli w zabiegach operacyjnych. Dzięki tak zdobytej wiedzy nasze działania fizjoterapeutyczne są bardziej świadome.
6 lutego 2020

Turnusy rehabilitacyjne dla osób chorych na szpiczaka

Już trzeci rok w Uzdrowisku Nałęczów prowadzony jest pionierski projekt dla osób chorych na szpiczaka, czyli nowotwór złośliwy kości. Coraz większe zainteresowanie rehabilitacją osób z chorobą onkologiczną sprawiło, że Uzdrowisko realizuje kolejne turnusy rehabilitacyjne.
14 stycznia 2020
Stare Łazienki

Pakiety lecznicze z noclegiem w Starych Łazienkach

Stare Łazienki to jeden z najpiękniejszych zabytków Nałęczowa. Od lutego pacjenci Werandek będą mogli skorzystać z noclegów w tym wyjątkowym hotelu uzdrowiskowym.
12 grudnia 2019

Szkolenie w Werandkach dla lekarzy rehabilitacji

4 grudnia br. w Werandkach odbyło się spotkanie naukowo-szkoleniowe dla lekarzy rehabilitacji dotyczące "Metody oceny stanu funkcjonalnego mięśni".
29 października 2019

Referat nt. rehabilitacji pacjentów ze szpiczakiem plazmocytowym

W dniach 25-27.10.2019 r. odbyły się XIV JESIENNE DNI FIZJOTERAPII „Fizjoterapia w praktyce”, w trakcie których nasz kierownik Marcin Trębowicz wygłosił referat nt. „Rehabilitacji pacjentów ze szpiczakiem plazmocytowym z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości, na przykładzie turnusów realizowanych w Uzdrowisku Nałęczów – Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii „Werandki”.
23 września 2019

Kierownik “Werandek” na Kongresie REHABILITACJA 2019

Jednym z prelegentów Kongresu REHABILITACJA 2019, wyjątkowego dla branży medycznej wydarzenia, był Marcin Trębowicz, kierownik Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii „Werandki”.
10 września 2019

IV Dzień Pacjenta pod hasłem “Serce w ruchu”

7 września pod hasłem "Serce w ruchu" odbył się IV Dzień Pacjenta, w czasie którego prezentowaliśmy ofertę rehabilitacji kardiologicznej i profilaktyki kardiologicznej Grupy Uzdrowisk Polskich.
29 lipca 2019

Pierwsza impreza z cyklu “Zdrowy Nałęczów” za nami

W trakcie dwudniowego programy odbyły się prelekcje, trening sprawnościowy i joga na świeżym powietrzu, tradycyjne gotowanie oraz konsultacje ze specjalistami Uzdrowiska Nałęczów.
29 lipca 2019

Znaczenie wirtualnej rzeczywistości w rehabilitacji

W minioną sobotę 27 lipca 2019 r. w nałęczowskim ośrodku kultury nasz fizjoterapeuta prowadził prelekcję dotyczącą wykorzystania i znaczenia wirtualnej rzeczywistości w rehabilitacji.
8 lipca 2019

Pierwsze posiedzenie Rady Naukowej Instytutu Rehabilitacji Uzdrowiskowej

W sobotę, 6 lipca br., w Nałęczowie odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Naukowej Instytutu Rehabilitacji Uzdrowiskowej, które ukonstytuowało działalność Instytutu Rehabilitacji Uzdrowiskowej.
wsparcie UE "Utworzenie ośrodka kompleksowej rehabilitacji kardiologicznej połączonej z rehabilitacją narządu ruchu."
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego działanie 3.7"