Strefa treningu

Strefa Treningu

 

Strefa Treningu to idealne miejsce dla każdego – od wyczynowych sportowców, przez początkujących, aż po osoby starsze, czy też osoby z nadwagą. Korzystający ze Strefy Treningu mogą nie tylko zadbać o lepszy wynik sportowy, ale również o profilaktykę urazów, zmniejszyć masę ciała lub po prostu, poprawić jakość i komfort wykonywania codziennych czynności. Niezależnie od oczekiwań, podstawą jest indywidualnie dobrany trening, ułożony na podstawie przeprowadzanej wstępnie oceny funkcjonalnej.

BTE Eccentron


Praca ekscentryczna jest integralną częścią ruchu człowieka, zwłaszcza podczas czynności funkcjonalnych takich jak schodzenie po schodach, odkładanie obciążenia czy zejście z wzniesienia. Wywołuje specyficzne reakcje i przynosi określone korzyści w porównaniu z pracą koncentryczną dla ćwiczącego.

Główne korzyści ćwiczeń na tym urządzeniu to m.in.:

– zdolność do większego obciążenia układu ruchu o 30-40% w porównaniu do pracy koncentrycznej,
– mniejsze obciążenie metaboliczne (O2 nawet do 80%) podczas pracy ekscentrycznej w porównaniu do pracy koncentrycznej
– niższe subiektywne odczucie wykonanej pracy.

Biodex System 4


Zestaw do oceny i treningu nerwowo-mięśniowego w warunkach pracy: izometrycznej, izotonicznej (koncentrycznej i ekscentrycznej), izokinetycznej (ekscentrycznej i koncentrycznej), reaktywnej ekscentrycznej i ruchu biernego z możliwością pełnej archiwizacji i eksportu danych do analizy statystycznej. Urządzenie wyposażone jest w regulowany elektrycznie, wygodny, obrotowy, przesuwany na podstawie fotel oraz dynamometr elektryczny, regulowany w trzech płaszczyznach do testów/ćwiczeń na zróżnicowanej grupie pacjentów. Do analizy wykonanych badań lub ćwiczeń, służy mobilna stacja robocza z panelem kontrolnym.

Mini Tensor


Urządzenie o bardzo małych wymiarach i wadze. Dzięki niemu wykonamy mnóstwo ćwiczeń rehabilitacyjnych, rozciągających oraz wzmacniających oraz wpływających na ogólną kondycję fizyczną organizmu. Urządzenie to jest bardzo bezpieczne nawet dla osób starszych i kontuzjowanych, gdyż charakteryzuje się zastosowaniem oporu elastycznego, generującego niewielki opór w fazie początkowej ruchu, który narasta równomiernie w dalszych fazach ćwiczenia. Każdy nowy elastomer charakteryzuje się obciążeniem wstępnym o wartości około 1 kg oraz dodatkowym oporem o wartości 5 kg przy maksymalnym wydłużeniu.

SpineGym


Nowatorska metoda ćwiczeń mięśni, odpowiedzialnych za prawidłową postawę naszego ciała. Obejmuje ćwiczenie pleców oraz brzucha w optymalnej, stojącej pozycji. Podczas ćwiczenia już niewielkie ruchy aktywują mięśnie głębokie. Wykonane z karbonu drążki, stabilizują ciało, oferując dynamiczny opór we wszystkich wykonywanych ćwiczeniach. Specjalna konstrukcja włókien materiału zaprojektowana jest po to, aby każdy użytkownik mógł uzyskać taką samą, optymalną ścieżkę ruchu w różnorodnych ruchach ćwiczeniowych. Opór rośnie wraz z napięciem, ograniczając zakres ruchu, niezależnie od ciężaru oraz siły osoby ćwiczącej.

CORTEX METAMAX® 3B


Ergospirometr mobilny przeznaczony do prowadzenia badań w terenie i w pomieszczeniach zamkniętych. Pozwala na analizę funkcjonalną układów krążenia i oddechowego, także poza laboratorium. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii Bluetooth® i wydajnej baterii, otwiera nowy rozdział profesjonalnej diagnostyki wydolności. Obsługa tego ergospirometru jest prosta i sprowadza się do podłączenia aparatu i włączenia funkcji pomiaru.

– Spirometria (testy VC, FVC, MVV)
– Pośrednia kalorymetria (BMR/RMR, FAT/CHO)
– Nieinwazyjny pomiar pojemności minutowej serca
– Algorytm interpretacji Wassermana
– Praca w sieci LAN

Keiser Functional Trainer


Trening całego ciała. Trening z dowolną prędkością, przy dowolnym obciążeniu i bez siły inercji daje możliwość rzetelnego kontrolowania osiąganych wyników. Możliwość ustawienia maksymalnego oporu w celu kształtowania maksymalnej mocy opartego na próbie mocy. Pozwala prowadzić wszechstronny trening ukierunkowany m.in. na moc i stabilność, zwiększenie siły, szybkości, wytrzymałości. Wyświetla opór, ilość powtórzeń oraz bardzo ważny parametr – moc (maksymalną wygenerowaną oraz dla każdego powtórzenia). Dzięki wykorzystaniu mocy Keiser’a – technologii oporu pneumatycznego, można bezpiecznie zwiększyć moc wraz ze wzrostem prędkości. Pozwala to, na intensywne treningi funkcjonalne z zerowym wahaniem obciążenia mięśni, tkanki łącznej i stawów.

Keiser Squat AIR300


Umożliwia optymalny trening z obciążeniem w połączeniu z maksymalną prędkością co gwarantuje skuteczne kształtowanie mocy podczas ruchu wyskoku. Konstrukcja zapewnia optymalne ułożenie dla ruchu wyskoku z ergonomicznymi podpórkami pod ramiona i solidną podstawą dla różnorodnego ustawienia kończyn dolnych (obunóż, jedno nóż). Przyciski regulacji obciążenia w zasięgu ramion ćwiczącego zapewniają wygodę podczas treningu. Keiser Squat AIR300 jest idealnym rozwiązaniem dla sportowców różnych dyscyplin gdzie wyskok jest istotnym elementem gry.

Keiser Standing Hip


Umożliwia optymalny trening z obciążeniem w połączeniu z maksymalną prędkością co gwarantuje skuteczne kształtowanie mocy ruchu zgięcia i wyprostu stawu biodrowego. Konstrukcja zapewnia optymalne ułożenie dla ruchu z ergonomicznymi podpórkami pod ramiona i solidną podstawą dla ustawienia kończyn dolnych. Przyciski regulacji obciążenia w zasięgu ramion ćwiczącego zapewniają wygodę podczas treningu. Keiser Hip jest idealnym rozwiązaniem dla osób potzrebujących wzmocnić mięśnie stawu biodrowego.

Keiser Abdominal Power


Urządzenie do optymalnego treningu z obciążeniem, w połączeniu z maksymalną prędkością, co gwarantuje skuteczne kształtowanie mocy mięśni brzucha. Konstrukcja zapewnia optymalne ułożenie dla ruchu, a przyciski regulacji obciążenia znajdują sie w zasięgu ramion ćwiczącego, co zapewnia wygodę podczas treningu.

System Kardiomed® 700


System pozwala na stałą kontrolę wykonywanego treningu poprzez kartę, ma możliwość adaptacji parametrów treningu kardiologicznego w każdym jego momencie i zapis na karcie, nie wymaga podłączenia do prądu w czasie wysiłku. System kalkuluje i planuje ilości spalanych kalorii w trakcie ćwiczeń w zależności od celu treningu, uwzględnienia dodatkowe aktywności pacjenta w planie treningowym (np. basen, rower itp.). System składa się kilku ściśle ukierunkowanych urządzeń można wykonywać treningi dla wszystkich: początkujących, sportowców, seniorów

Bieżnia Woodway®


Profesjonalna bieżnia, które znajdują zastosowanie w treningu zawodowych sportowców oraz w rzetelnej ocenie motorycznej i rehabilitacji pacjentów po urazach. 90% klubów zawodowych w Stanach Zjednoczonych korzysta z bieżni w technologii Woodway. Unikalny pas biegowy wykonany z nawierzchni Slat-Flex®. Jest to system poprzecznie ułożonych listew napędzanych pasem zębatym i łożyskami, zapewniającymi precyzyjny ich ruch oraz absorbcję obciążeń. Zastosowanie systemu Slat-Flex® zmniejsza działanie szkodliwych sił kompresyjnych na stawy podczas biegania nawet o 90%.

Platforma diagnostyczno-rehabilitacyjna ALFA


Platforma stabilometryczna ALFA umożliwiająca zarówno ocenę, jak i trening równowagi pacjentów neurologicznych i ortopedycznych. Urządzenie to pomaga zwiększyć sprawność pacjentów po urazach głowy, i posiadających dysfunkcje mięśniowe. Ponadto przyspiesza rekonwalescencję po złamaniach i skręceniach stawu skokowego, kolanowego oraz zwichnięciu stawu biodrowego. Alfa umożliwia również terapię pacjentów po amputacjach kończyn dolnych. Trening na platformie ma na celu stymulację elementów układu ruchu i układu nerwowego, odpowiedzialnego m.in.i za kontrolę równowagi.

Platforma diagnostyczno-rehabilitacyjna GAMMA


Dwupłytowa platforma dynamograficzna GAMMA umożliwiająca zarówno testowanie jak i trening pacjentów neurologicznych i ortopedycznych. Gamma zapewnia profesjonalny trening sportowców oraz pacjentów z zaburzeniami równowagi i koordynacji ciała. Jej dodatkowym atutem jest możliwość dowolnego ustawienia płyt względem siebie – umożliwia to trenowanie sportowców w określonej, ściśle związanej z ich dyscypliną sportową pozycji. Dzięki bazie pacjentów możemy prowadzić rzetelny rejestr postępów w rehabilitacji.

Platforma diagnostyczno-rehabilitacyjna SIGMA


Platforma balansowa SIGMA to nowoczesne urządzenie do treningu równowagi i propriocepcji. Trening na platformie ma na celu stymulację elementów układu ruchu i układu nerwowego odpowiedzialnych m.in. za kontrolę równowagi.

Telko


Wykorzystuje opór elastyczny w kompleksowej rehabilitacji kończyny dolnej w obrębie stawu kolanowego w zamkniętym łańcuchu kinematycznym. Urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby działało z wykorzystaniem elastycznych elementów oporowych, których najistotniejszą zaletą jest generowanie niewielkiego oporu w początkowej fazie ruchu, który narasta równomiernie w dalszych fazach ćwiczenia. Telko jest szczególnie użyteczny w rehabilitacji pourazowej, pooperacyjnej, ortopedycznej i neurologicznej. Urządzenie znajduje zastosowanie w rehabilitacji sportowej, reumatologii oraz geriatrii.

Jupiter


Wykorzystuje opór elastyczny w kompleksowej rehabilitacji kończyny dolnej w obrębie stawu kolanowego w otwartym łańcuchu kinematycznym. Urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby działało z wykorzystaniem elastycznych elementów oporowych, których najistotniejszą zaletą jest generowanie niewielkiego oporu w początkowej fazie ruchu, który narasta równomiernie w dalszych fazach ćwiczenia. Telko jest szczególnie użyteczny w rehabilitacji pourazowej, pooperacyjnej, ortopedycznej i neurologicznej. Urządzenie znajduje zastosowanie w rehabilitacji sportowej, reumatologii oraz geriatrii.

Vectis


Wykorzystuje opór elastyczny w kompleksowej rehabilitacji kończyny górnej w obrębie stawu ramiennego. Urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby działało z wykorzystaniem elastycznych elementów oporowych, których najistotniejszą zaletą jest generowanie niewielkiego oporu w początkowej fazie ruchu, który narasta równomiernie w dalszych fazach ćwiczenia. Vectis jest szczególnie użyteczny w rehabilitacji pourazowej, pooperacyjnej, ortopedycznej i neurologicznej. Urządzenie znajduje zastosowanie również w rehabilitacji sportowej, reumatologii oraz geriatrii.

Cubito


Wykorzystuje opór elastyczny w kompleksowej rehabilitacji kończyny górnej w obrębie przedramienia i nadgarstka. rządzenie zostało zaprojektowane tak, aby działało z wykorzystaniem elastycznych elementów oporowych, których najistotniejszą zaletą jest generowanie niewielkiego oporu w początkowej fazie ruchu, narastającego równomiernie w dalszych fazach ćwiczenia. Cubito jest szczególnie użyteczny w rehabilitacji pourazowej, pooperacyjnej, ortopedycznej i neurologicznej. Urządzenie znajduje zastosowanie również w rehabilitacji sportowej, reumatologii oraz geriatrii.

Vectis mini


Wykorzystuje opór elastyczny w kompleksowej rehabilitacji kończyny górnej w obrębie stawu ramiennego. Urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby działało z wykorzystaniem elastycznych elementów oporowych, których najistotniejszą zaletą jest generowanie niewielkiego oporu w początkowej fazie ruchu, który narasta równomiernie w dalszych fazach ćwiczenia. Vectis mini jest szczególnie użyteczny w rehabilitacji pourazowej, pooperacyjnej, ortopedycznej i neurologicznej. Urządzenie znajduje zastosowanie również w rehabilitacji sportowej, reumatologii oraz geriatrii.

wsparcie UE "Utworzenie ośrodka kompleksowej rehabilitacji kardiologicznej połączonej z rehabilitacją narządu ruchu."
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego działanie 3.7"